Hledat

URNA NA PRÁZDNÉM JEVIŠTI

Martin Čičvák

Vstupenky budou v prodeji od 5. dubna, pro předplatitele MDZ od 3. dubna.

ČINOHERNÍ KLUB PRAHA, HRAJE VERONIKA ŽILKOVÁ A DALŠÍ

Tři herečky různých generací a mladá operní diva se potkávají na jinak prázdném jevišti, aby se důstojně, ale po svém, naposledy rozloučily s velkým režisérem.
Režisér umřel náhle uprostřed rozdělané práce na nové inscenaci Macbetha. O Shakespearově Macbethovi se mezi pověrčivými divadelníky říká, že je to hra prokletá, že zúčastněným divadelníkům, kteří nejsou dostatečně disponováni a přiměřeně talentovaní, přinese neštěstí. A divadelníci povětšině pověrčiví jsou…
Velký režisér miloval svoje herečky a ony milovaly jeho. Znamenal pro ně mnohé, vděčily mu za své kariéry… a také za své zpackané životy. Teď tedy spolu s ním chtějí pohřbít vzpomínky na hvězdné okamžiky i traumata a propady, velké postavy i vzájemnou nevraživost. Jenomže přípravy na obřad se jaksi zadrhávají, nejenom, že se jim nedaří společně najít adekvátní formu rozloučení, ale nedokáží se shodnout ani na tom, co do teď bylo a co od teď bude… Ze vzájemných kontraverzí a hádek nakonec vyplyne, že řád událostí je - pod vlivem sil mnohem starších a temnějších - narušený. Souvisí to se skrytými dějinami divadla a západního kulturního kánonu.
Martin Kubran

"Vaše hra je skvělá, opravdu skvělá! Úžasná legrace, úžasné drama, úžasný jazyk! Moc Vám k ní gratuluji (...)
Podle mého názoru má Vaše hra velkou naději na úspěch i v zahraničí a to i přesto, že zvláště v Anglii je dobrých dramatiků hodně a konkurence silná, navíc mají výhodu „domácího hřiště“. Ale zároveň se Angličané velmi zajímají o to, co se v současném dramatu a divadle děje jinde a jsou velmi otevření novým objevům."

S díky, pozdravem a velkou gratulací
Martin Hilský

„A přitom, já jsem ho nikdy nepovažovala za přitažlivýho, jako chlapa – vlastně ani nebyl hezkej, ale když se jednou člověku dostal do hlavy, přeskupoval tam uvnitř věci, jak se mu to hodilo. Zvláštní dar – vleze ti do hlavy a dělá si tam, co se mu zachce, a ty se tomu nedokážeš nijak bránit. A on si v té hlavě gruntuje, uvaří si, zase gruntuje, a pak si jde zaplavat, no a potom si tam jenom tak polehává, válí se tam, otevře si pivko, pokuřuje, existuje si tam jako nějakej bacil. V tvé hlavě jako doma.“
(úryvek ze hry)

Překlad:
Matěj Dadák

Režie:
Martin Čičvák

Dramaturgie:
Martin Kubran

Výprava:
Tom Ciller

Hudební spolupráce:
Ivan Acher
Addio del passato,
Oh nube che lieve pro
inscenaci
nazpívala
Simona Houda-Šaturová

Osoby a obsazení:
Léna/
Lenka Skopalová
Žíla/
Veronika Žilková
Iva/
Ivana Uhlířová
Mimi/
Sára Venclovská

Scéna:Velký sál
Délka představení:1 hod. 50 min. bez přestávky
Premiéra:

Údaj neuveden

Derniéra:

Údaj neuveden

Aktuální program:

Kdy hrajeme