Hledat

OCHUTNEJ ZLÍN (KABARET O STYCÍCH)

STUDENTI ZSVOŠU, DIVADLO MANDRAGORA

Na motivy hry Arthura Schnitzlera REJ

On a Ona před a po. Co muži říkají ženám, aby získali to, co ještě nemají. Co ženy nabízejí mužům, aby dosáhly toho, co chtějí. A co s tím udělají, když to dostanou?

Tady a teď. Ve Zlíně. O Zlíně. Nádraží, hotel Moskva, obchodní dům Baťa, čtvrtdomek, U sedmi 7 hříchů, filmové ateliéry, Café Archa a Kongresové centrum. Osm postav, které ztvární dva herci, se potkává na osmi notoricky známých zlínských místech v osmi situacích, v nichž se odhalují jejich touhy a frustrace. A nebudou jen hrát, budou i zpívat za živého doprovodu kapely „pouličních“ muzikantů.

Když Arthur Schnitzler napsal v roce 1897 svou hru Rej (Der Reigen, česky také Kolo nebo Dokolečka dokola), v níž se značnou dávkou humoru vykreslil kolotoč situací směřujících vždy k jednomu cíli, a sice milostnému aktu, vyvolalo to obrovský skandál. Kniha označovaná jako pornografická dokonce nesměla v některých zemích vycházet až do roku 1982. Dnes už nás otevřené dialogy o sexu na jevišti nepřekvapí. Přesto nám ten původní Schnitzlerův obraz společnosti, která je díky tomu nejzákladnějšímu pudu spojena napříč sociálními vrstvami a bublinami, připadal nadčasový. A tak napsal Matěj Randár jeho současnou verzi a události přesunul ze Schnitzlerovy rodné Vídně do svého rodného Zlína.

Čeká vás žhavě aktuální kabaret o ženách, o mužích, o jejich stycích, o dnešku a o Zlíně.

Hrají:
Aneta Porubová
Pavel Procházka

Pouliční umělci:
Veronika Porubová
Jan Pospíšil
Stavros Pozidis
Richard Žilák

Scénář: Matěj Randár
Režie: Hana Mikolášková
Dramaturgie: Vladimír Fekar

Scéna:Šapitó
Délka představení:

Údaj neuveden

Premiéra:

Údaj neuveden

Derniéra:

Údaj neuveden

Aktuální program:

Kdy hrajeme